• Close ×
 • Merrillas J. Fernando pelnė tarptautinės organizacijos „First“ apdovanojimą už socialiai atsakingą kapitalizmą – socialinę atskirtį patiriančių vaikų ir skurstančių bendruomenių gyvenimo kokybės gerinimą.

  Dilmah Partner Network News

  Žinomam arbatos gamintojui – kompanijos „Dilmah“ įkūrėjui Merrillui J. Fernando – 2016 m. lapkričio 30 d. Jungtinėje Karalystėje, Londone, Karališkajame automobilininkų klube, buvo įteiktas tarptautinės organizacijos „First“ apdovanojimas už socialiai atsakingą kapitalizmą. Apdovanojimas jam skirtas už etišką verslą – jo unikalią filosofiją, teigiančią, kad verslas turi tarnauti žmonėms.

  Gavęs apdovanojimą iš Jungtinės Karalystės parlamento nario ir iždo kanclerio Philipo Hammondo rankų Karališkajame automobilių klube Londone Merrillas J. Fernando pasakė: „Žvelgdamas atgal į savo praeitį manau, kad man labai sekėsi. Prieš dešimt metų aš supratau, kad mane veda Dievas. Už viską esu dėkingas Visagaliui Dievui. Šventajame Rašte parašyta, kad mūsų labdara – tai mūsų paskola Dievui, ir jis gausiai mums už ją atlygina. Aš gaunu didžiulį atlygį ir dosniai juo dalijuosi.“

  Dilmah Partner Network News

  Spręsdama, kam skirti apdovanojimą, komisija ieškojo verslo lyderio, laikančio socialinę atsakomybę neatsiejama komercinės sėkmės dalimi, tokio, kuris neabejotinai veda savo kompaniją socialinės atsakomybės keliu. Pagrindinį apdovanojimą pelnė kompanijos „Dilmah“ įkūrėjas, taip pat buvo įteikti du specialūs apdovanojimai. Pretendentai buvo vertinami pagal tai, kaip jie rūpinasi aplinka ir vietos bendruomenėmis ten, kur jų kompanijos ar organizacijos veikia.

  Šri Lankos viduriniosios klasės atstovų šeimoje kaimo vietovėje gimusiam Merrillui J. Fernando teko laimė pakliūti į pirmąją mokytis arbatos degustavimo meno surinktų ceiloniečių grupę. Dešimt metų, praleistų studijuojant arbatą, pakeitė jo gyvenimą. Matydamas, kaip jo šalyje išaugintos arbatžolės yra maišomos su išaugintomis kitur ir kaip iš to pelnosi užsienio kompanijos, jaunas arbatos meistras, tebūdamas dvidešimtmetis, nutarė pakeisti arbatos pramonę. Jis paskyrė savo gyvenimą arbatai ir po beveik keturiasdešimt metų trukusios kovos su stambiomis kompanijomis pristatė savo arbatos prekių ženklą „Dilmah“, kurio pavadinimą sudarė iš savo sūnų Dilhano ir Maliko vardų. Iki tol nė vienas arbatos, kavos ar kakavos gamintojas pasaulyje neturėjo nuosavo prekių ženklo, ir kompanija „Dilmah“ tapo jiems vilties simboliu. Vienoje šalyje išaugintos, rankomis nuskintos ir etiškai pagamintos arbatos prekių ženklas tapo žinomas visame pasaulyje ir reiškia vieną kilmės šalį, neprilygstamą šviežumą, skonį bei aromatą ir tradicijų puoselėjimą.

  Didžiausias Merrillo J. Fernando pasiekimas yra tai, kad jis laimėjo kovą su savo šalies arbatos pramonės išnaudojimu ir jo arbata gali mėgautis šio gėrimo mėgėjai visame pasaulyje. Prie to prisidėjo ir jo sprendimas grįsti savo šeimos arbatos verslą nuostata, kad verslas turi tarnauti žmonėms. Šią filosofiją įkūnija jo įkurto MJF labdaros ir paramos fondo veikla, kuriai skiriama mažiausiai 10 proc. kompanijos „Dilmah“ ir jos pagalbinių įmonių ikimokestinio pelno. Fondas rūpinasi negalią turinčių vaikų ir socialinę atskirti patiriančių bendruomenių jaunimo bei senyvo amžiaus žmonių maitinimu, švietimu, priežiūra bei parama. Jis vykdo daugiau nei 100 oriam ir visaverčiam gyvenimui užtikrinti skirtų projektų, kasmet pagerinančių daugiau kaip 10 000 asmenų gyvenimo kokybę.

  Kalbėdamas per apdovanojimo ceremoniją Merrillas J. Fernando pareiškė: „Esu įsitikinęs, kad kiekvienas verslas turi tarnauti žmonėms, rūpintis ne tik savo darbuotojais, bet ir vietos bendruomene ir netgi aplinka. Galų gale nėra tokio verslo, kuris galėtų klestėti atsietas nuo žmonių ir aplinkos. Būdami verslininkai mes turime unikalią galimybę išsiaiškinti ir įveikti skurdo bei aplinkos problemas. Aš užsiimu verslu daugiau nei 65 metus ir galiu pasakyti, kad joks kitas mano verslo aspektas neteikia man tokio pasitenkinimo kaip skurstančiųjų gyvenimą keičianti mano fondo veikla.“

  „Esu nusprendęs, kad sąžiningas mano elgesys su mano klientais, mano darbuotojais, skurstančia bendruomene, kuriai aš priklausau, ir ją supančia aplinka turi atspindėti mano verslo koncepciją ir mano vertybes, kurias man vaikystėje įdiegė motina. Taip gimė mano filosofija, paremta nuostata, kad mano verslas turi tarnauti žmonėms. Pono Ruperto Goodmano iniciatyva ieškoti socialiai atsakingo kapitalizmo pavyzdžių ir juos viešinti yra puiki, nes pasauliui reikia naujo verslo – praktiško ir tausojančio aplinką – modelio. Tikiu, kad apdovanojimas už socialiai atsakingą kapitalizmą yra labai reikšmingas, nes priartina mus prie šio ne tik reikalingo, bet ir gyvybiškai svarbaus pokyčio.“

  Dilmah Partner Network News

  2007 m. Merrillas J. Fernando išplėtė savo kompanijos teikiamos humanitarinės pagalbos sritį įkurdamas aplinkosaugos organizaciją „Dilmah Conservation“, kad galėtų teigiamai veikti aplinką bei kultūrą. Jo filosofija leido pasiekti puikių rezultatų skatinant cunamį išgyvenusių šalies gyventojų bei žuvusių karių našlių verslumą, atveriant daugiau galimybių moterims, teikiant paramą cerebriniu paralyžiumi bei Dauno sindromu sergantiems ir autistiškiems vaikams, padedant Šri Lankos čiabuvių gentims prisitaikyti prie 21-ojo amžiaus iššūkių, skatinant pasitelkti naujoves raidos sutrikimams įveikti ir vykdant daugybę kitų projektų, kurių tikslas – dalytis kompanijos „Dilmah“ sėkmės vaisiais su vargstančiaisiais.

  2015 m. Nobelio taikos ir ekonomikos premijos laureatų komisija, vertinanti viso pasaulio verslininkų nuopelnus visuomenei, skyrė Merrillui J. Fernando Oslo verslo taikos premiją. 2016 m. įžymių asmenų komisija paskelbė jį Šri Lankos metų piliečiu, o organizacija „Medinge Group“ prekių ženklą „Dilmah“ pripažino socialiai atsakingu.

  Organizacija „First“ paskelbė, kodėl savo apdovanojimą skyrė kompanijos „Dilmah“ įkūrėjui: „Apdovanojimas už socialiai atsakingą kapitalizmą 2016 metais skiriamas Merrillui Josephui Fernando, kompanijos „MJF Group“ įkūrėjui ir vadovui, kuris daugiau nei keturis dešimtmečius pavyzdingai kūrė bei stiprino Ceilono arbatos gerą vardą ir taip atnešė didelę naudą savo šaliai, nepaprastai pagerino plantacijų darbuotojų gyvenimo sąlygas ir ypač sėkmingai padėjo pagerinti socialinę atskirti patiriančių vaikų bei skurstančių bendruomenių gyvenimo kokybę.“

  Pripažindamas šio apdovanojimo svarbą didžiai gerbiamas meras pareiškė, kad organizacijos „First“ iniciatyva skatinti socialiai atsakingą kapitalizmą reikšmingai prisidėjo prie polemikos apie kapitalizmo moralumą.

  Merrillas J. Fernando

  vienintelis šį apdovanojimą pelnęs šrilankietis. Tarp ankstesnių šio apdovanojimo laimėtojų yra kompanijos „PepsiCo“ vadovė Indra Krishnamurthy Nooyi, Jo Karališkoji Didenybė Velso princas ir Londono ekonomikos mokyklos profesorius Johnas Kay.

  Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo organizacijos „First“ patarėjas viešųjų ryšių klausimais JK parlamento narys Patrickas Cormackas, organizacijos „First“ apdovanojimų komisijos pirmininkas JK parlamento narys Harry Kennethas Woolfas, organizacijos „First“ įkūrėjas ir vadovas Rupertas Goodman, organizacijos „First“ patarėjų tarybos pirmininkas JK parlamento narys Douglasas Hurdas.

  Apie kompaniją „Dilmah“

  Šri Lankos arbatos kompanija „Dilmah“, kurią įkūrė Merrillas J. Fernando, – tai šiandien didžiausią patirtį turinti arbatos gamintoja pasaulyje, siekianti išsaugoti jos kokybę, autentiškumą ir įvairovę. Ši šeimos valdoma kompanija pasipriešino arbatos pramonės diktuojamoms tendencijoms ir norėdama parodyti savo siekį išsaugoti arbatos autentiškumą 1988 m. pristatė iš vieno regiono kilusios arbatos koncepciją. Ši koncepcija leidžia mėgautis šviežia, lyg ką tik nuskinta, ir nemaišyta unikalaus skonio Ceilono arbata, supakuota ten, kur buvo išauginta.

  Kompanija „Dilmah“ inicijuoja pasaulinės arbatos pramonės, patyrusios nuosmukį, kai arbata buvo paversta plataus vartojimo preke, naujoves. Jos vykdomi projektai „Virtuvės meistrai ir arbatos gamintojas“ bei „Tikra popiečio arbatėlė“ moko ir įkvepia viešbučių restoranų bei kavinių darbuotojus visiškai kitaip pateikti arbatą viešbučių svečiams. Taip ugdoma pagarba šiam sveikam, natūraliam ir universaliam gėrimui.

  „Dilmah“ arbatos mokykla siekia įkvėpti viešbučių restoranų bei kavinių darbuotojams, arbatos mėgėjams ir vartotojams aistrą arbatai suteikdama jiems ypatingų žinių apie ją. Mokymo procese akcentuojama tikros arbatos svarba ir šio augalo universalumas, parodoma, kad arbata tinka įvairiems patiekalams bei kokteiliams ruošti.

  Arbatos „Dilmah“ gamyba paremta etika – už kiekvieną jos pakuotę gautas pelnas lieka Šri Lankoje ir yra skiriamas MJF labdaros ir paramos fondo bei aplinkosaugos organizacijos „Dilmah Conservation“ veiklai finansuoti. Šeimos valdoma kompanija vadovaujasi nuostata, kad verslas turi tarnauti žmonėms.

  Merrillas J. Fernando

  Dar būdamas labai jaunas jis matė, kaip išnaudojami arbatos gamintojai ir plantacijų darbuotojai. Jis svajojo, kad vieną dieną turės savo nuosavą arbatos prekių ženklą, gamins aukščiausios kokybės iš vieno regiono kilusią nemaišytą gryną Ceilono arbatą ir dalysis savo pelnu su skurstančiaisiais. Jis juokėsi pats iš savęs netikėdamas, kad jo svajonė gali išsipildyti. Nuo to laiko arbata tapo pigia plataus vartojimo preke, parduodama itin išreklamuotus jos prekių ženklus turinčių prekybos kompanijų. Vartotojai turi mokėti už prekių ženklą, o ne už kokybę.

  Praėjus trisdešimt ketveriems metams nuo tada, kai gimė jo drąsi svajonė, jis nutarė pristatyti nuosavą arbatos prekių ženklą. Prieš pristatymą per savo pirmąjį spaudai skirtą interviu Australijoje jis pasakė: „Šiandien arbata yra pigi prekė ir aš grąžinsiu jai gerą vardą. Savo arbatą pavadinsiu „Dilmah“ – iš dviejų mano sūnų Dilhano ir Maliko vardų sudarytu pavadinimu. Tai bus iš vieno regiono kilusi, o ne pigi maišyta, arbata, pati geriausia rinkoje. Gautu pelnu dalysiuosi su skurstančiaisiais ir neįgaliaisiais.“

  Ir jis iš tiesų tai padarė sugriaudamas kolonijinės prekybos tradiciją tiekti žaliavas turtingoms šalims ir leisti joms kurti pridėtinę vertę bei prekių ženklus nė nebandant žengti į šią vienintelę pelningą pramonės sritį.

  Merrillas J. Fernando pristatė šviežią, lyg ką tik iš plantacijos, nemaišytą iš vieno regiono kilusią gryną Ceilono arbatą, supakuotą ten, kur buvo užauginta, turinčią visą pridėtinę vertę ir prekių ženklą. Tokiu būdu jis pasiekė, kad visas prekių ženklo ir rinkodaros kuriamas pelnas grįžtų į jo šalį. Iki tol arbatos gamintojai ir plantacijų darbuotojai su skausmu ir pykčiu širdyse stebėjo, kaip jų prakaitas ir sunkus darbas neša turtus turtingų šalių prekybininkams, kai jie patys ir toliau skursta. Visą arbatos „Dilmah“ pridėtinės vertės ir prekių ženklo kūrimo procesą atliekant ten, kur ji yra auginama, ji tapo pirmąja pasaulyje etiškai pagaminta arbata ir tokia išlieka netgi šiandien.

  Kompanija „Dilmah“ visame pasaulyje garsėja aukščiausios kokybės arbata ir altruistine filosofija. Savo unikalią filosofiją Merrillas J. Fernando grindžia nuostata, kad verslas turi tarnauti žmonėms, ir šią jo nuostatą įgyvendina MJF labdaros ir paramos fondas bei aplinkosaugos organizacija „Dilmah Conservation“.

  MJF labdaros ir paramos fondas

  MJF abdaros ir paramos fondą įsteigė kompanijos „Dilmah“ įkūrėjas Merrillas J. Fernando laikydamasis nuostatos, kad jo šeimos verslas turi tarnauti žmonėms. Šis fondas kasmet pakeičia daugiau kaip 10 000 žmonių gyvenimą. Visos kompanijai „MJF Group“ priklausančios įmonės fondui skiria 10 proc. savo ikimokestinio pelno. Merrillas J. Fernando nepriima aukų ir yra įsitikinęs, kad fondo veikla turi būti finansuojama tik iš jo asmeninių lėšų.

  Aplinkosaugos organizacija „Dilmah Conservation“

  Aplinkosaugos organizacija „Dilmah Conservation“ skatina tausoti aplinką, nes Merrillas J. Fernando yra įsitikinęs, kad tai yra kiekvieno asmens ir kiekvienos įmonės pareiga. Per šią organizaciją jis ugdo pagarbą aplinkai ir užtikrina jos tausojimą skatindamas darnų žmogaus ir gamtos sambūvį. Kartu su Pasauline gamtos apsaugos organizacija (angl. IUCN), savo finansine partnere, kompanija „Dilmah“ skatina išsaugoti biologinę įvairovę, gyvūnų rūšis bei jų buveines ypatingą dėmesį skirdama Azijos dramblių apsaugai.

  Dėl išsamesnės informacijos prašom kreiptis

  Dilhan C. Fernando

  DilhanF@dilmahtea.com

  +94 11 4822 402