• Close ×
 • Arbata ir sveikata

  Arbatos ir jos natūralių, bioaktyvių sudedamųjų dalių funkcija geriausiai paaiškinta pirmoje filosofinio traktato „Arbatos knyga” eilutėje, kurią parašė Kakuzo Okakura 1906 metais. Okakura apibendrina istorinį ir senovinį įsitikinimą, kad arbata yra daugiau nei malonus gėrimas, rašydamas: „Arbata buvo vaistas, kuris išaugo į gėrimą…”

  Moksliniai tyrimai įrodo tai, kuo amžiais tikėjo azijiečiai – juodoji ir žalioji arbatos yra prisotintos stiprių natūralių antioksidantų, kurie gali apsaugoti nuolatinius arbatos vartotojus nuo daugelio degeneracinių ligų.

  Pagrindinės degeneracinės ligos yra širdies ligos, aukštas kraujo spaudimas, insultas, vėžys ir cukrinis diabetas. Tyrimai rodo, kad flavonoidų antioksidacinis aktyvumas žaliojoje ir juodojoje arbatoje mažina riziką susirgti daugeliu degeneracinių ligų ir padeda palaikyti gerą burnos sveikatą.

  Atradimai apie terapines arbatos savybes yra stulbinantys. Anot tyrimų, egzistuoja nedaug žmogiškų negalavimų, kurių negali pakeisti arbatos terapinės savybės. Jokia kita natūrali ar nenatūrali medžiaga neprilygsta arbatai dėl suteikiamos naudos įvairumo. Gal ji visų ligų ir neišgydys, bet nėra abejonių, kad šiais laikais, kai visiems žmonėms rūpi jų sveikata, mokslininkai negalėję patikėti arbatos nauda, todėl ir ištyrinėjo ją taip detaliai , kaip jokio kito gėrimo.

  1. Arbata ir burnos sveikata
  2. Arbata ir senėjimas
  3. Arbata ir cukrinis diabetas
  4. Arbata ir vėžys
  5. Arbata ir širdies ligos
  6. Kiek arbatos

  Papildomi Šaltiniai

  – Tissa Amarakoon, Shang Hong Huang & Ranil de Silva. Therapeutic Applications of Ceylon Tea: Potential and Trends [pp. 377- 417 in Yi-Zhun Zhu, Benny K-H Tan, Boon Huat Bay, Chang-Hong Liu (ed.), Natural Products, Essential Resources for Human Survival. World Scientific Publishing Co. Pte. Ltd., 2007].

  – W.W.D. Modder, A.M.T. Amarakoon. Tea and Health. The Tea Research Institute of Sri Lanka, 2002.