„Dilmah“ įkūrėjas Merrillas J. Fernando su sūnumis Dilhanu ir Maliku ir Šri Lankos ministras pirmininkas Ranilas Wickremesinghe Kalkudoje iškilmingai atidarė beveik vieno hektaro plotą užimantį įgalinimo, įkvėpimo, bendruomenės kūrimo ir klimato kaitos centrą.

Centro tikslas – vienoje mažiausiai išsivysčiusių Šri Lankos vietų pakelti bendruomenės dvasią ir pagerinti pragyvenimo lygį. Centras pastatytas naudojant aplinkai nekenksmingas medžiagas, jame bus sprendžiamos humanitarinės, švietimo ir aplinkos apsaugos problemos. Čia veiks nemokama „Empower“ kulinarijos mokykla, įkurta Moratuvoje esančio centro, įsteigto Merrillo J. Fernando labdaros ir paramos fondo, pavyzdžiu.

Atidarymo ceremonijoje pristatyta MJF labdaros ir paramos fondo veikla Šri Lankoje. Renginio dalyviai daugiau sužinojo apie nuo 2006 m. vykdytus ir dabartinius fondo projektus ir būsimas veiklas naujajame komplekse. Svečiai stebėjo regione gyvenančių vedų bendruomenės šokėjų, vietinės bendruomenės vaikų ir neįgalių vaikų pasirodymus. Neįgalūs vaikai gavo vežimėlius, tinkamus pagal jų sudėjimą ir pritaikomus vaikui augant.

„MJF rytų centras išsivystė iš 12 metų pagalbos Rytų provincijos gyventojams. MJF labdaros ir paramos fondas ir organizacija „Dilmah Conservation“ kartu stengiasi padėti Šri Lankos žmonėms, kadangi sveikatos apsauga, pagalba neįgaliems vaikams ir jų šeimoms, švietimas – profesinis ir aplinkos apsaugos, verslumo ugdymas, prisitaikymas prie klimato kaitos, tvarus ūkininkavimas, sportas ir konsultavimas – tai žmonių gerovės aspektai, į kuriuos svarbu atsižvelgti. Mes dalijamės ta sėkme, kuri lydi mūsų bendrovę“, – teigė MJF labdaros ir paramos fondo ir aplinkos apsaugos organizacijos „Dilmah Conservation“ įkūrėjas Fernando.

MJF rytų centras (angl. MJF Centre East) su šio regiono bendruomenėmis dalysis žiniomis ir įgūdžiais, o tai gyventojams atvers naujų galimybių. Centro tikslas – skatinti integraciją, mokymąsi ir inovacijas. Daugiausia vietos skirta klasėms, kurios bus pritaikytos pagal tos dienos užsiėmimus vaikams, taip pat vaikams su negalia, moterims, jaunimui ir verslininkams, siekiantiems sužinoti daugiau apie rinkodarą ir vertės kūrimą.

Profesinio mokymo centre yra kompiuterių klasė, kurioje nepasiturintys bendruomenės nariai – tiek visiškai nemokantys, tiek jau pažengę – bus mokomi naudotis kompiuteriu. Centre įsikūrė ir „Empower“ kulinarijos mokykla. Moratuvoje esančio MJF vakarų centro (angl. MJF Centre West) kulinarijos mokyklos pavyzdžiu įkurtoje mokykloje karjeros siekiantys virtuvės šefai ir norintieji dirbti maitinimo paslaugų sektoriuje nemokamai galės dalyvauti intensyviuose kulinarijos kursuose, sukurtuose ir šiuo metu vykdomuose MJF vakarų centre. Dalyviai įvertinami ir priimami pagal socialines ir ekonomines jų gyvenimo sąlygas, o baigusiems centre organizuojamus mokymus surandamos praktikos vietos įmonėse.

Klimato kaita katastrofiškai veikia rytinį regioną, todėl „Dilmah Conservation“ padeda ūkininkams ir bendruomenės organizacijoms didinti atsparumą ir prisitaikyti prie klimato kaitos. Pagrindinė programos priemonė – demonstraciniai sklypai, kuriuose išbandomi nuo klimato nepriklausomi ir darnūs žemės ūkio vystymo būdai, pavyzdžiui, medžio anglies naudojimas, ir pažangios klimato technologijos, pavyzdžiui, drėkinimas ir vietinės sausroms atsparios kultūros.

„Dilmah Conservation“ komanda taip pat siekia padėti regiono pieno pramonei diegdama naujausias technologijas, naudodama natūralias priemones pieno produkcijai didinti ir skatindama pridėtinę vertę. Taip tęsiamas 2011 m. pradėtas projektas „Žalesnė Batikaloa aplinka“ (angl. Greening Batticaloa), kurio tikslas iki 2020 m. pasodinti milijoną anakardžių. Pasodinta jau 750 000 medžių. Projektu siekiama išplėsti žalumos plotą tuo pačiu padidinat žmonių, prižiūrinčių medžius, pajamas, kadangi Šri Lankos anakardis gali sukurti nemenką pridėtinę vertę.

„Dilmah“ generalinis direktorius Dilhanas C. Fernando teigia: „Pamatinės bendrovės „Dilmah“ vertybės – skonis, gerumas ir tikslas. MJF rytų centras yra to siekio dalis, tikslo, kuris formuoja pagrindinius „Dilmah“ arbatos principus, o kartu yra ir mano tėvo viso gyvenimo įsipareigojimas mūsų verslą grįsti nauda žmonėms. Norime pasiekti teigiamų ir apčiuopiamų rezultatų, todėl bendradarbiaujame su bendruomenėmis, valdžios institucijomis, švietimo įstaigomis, tarptautinėmis nevyriausybinėmis organizacijomis ir privačiuoju sektoriumi, kad rytų Šri Lankoje išvystume teigiamus pokyčius.“

Centras užima beveik vieno hektaro plotą, jam pastatyti skirta 1,2 mln. rupijų (apie 6 mln. eurų). Daugiau nei 85 % darbininkų, stačiusių kompleksą, buvo vietiniai, gyvenantys ne toliau kaip 25 km nuo Kalkudos. Fondo organizuojamos humanitarinės ir aplinkos apsaugos programos prasidėjo rugsėjį ir įgaus pagreitį per šešis mėnesius.

Straipsnį originalo kalba rasite čia.